Apartament - Në Shitje - Qyteti Studenti - Vilat Amerikane, Shqipëri

Shitet Apartament 1+1 ne Qytet Studenti

57,000 € InStock Other Currencies
 
Qyteti Studenti - Vilat Amerikane, Shqipëri
ID: 530411009-20
Nr. Total i Dhomave
2
Nr. i Dhomave të Gjumit
1
Nr. i Banjove
1
Sipërfaqja Totale (m2)
60
Viti i Ndërtimit
2010

Nr. i Tualeteve:
1
Ne Qytet Studenti shitet apartament 1+1 me siperfaqe 60 m2 total, i cili ndodhte ne katin 6 te nje pallati te ri te mire administruar.
Organizohet nga 1 dhome gjumi ,1 dhome ndenje dhe gatimi bashke dhe 1 tualet.
Per me shume informacione na konataktoni.
.

Karakteristikat

Ashensor
Me Hipotekë
Pronari i Parë
I Mobiluar
Ballkon
Pamje të Jashtme
Qendër Qyteti
Të gjitha informacionet e prezantuara nga Agjenti apo Brokeri konsiderohen korrekte dhe të besueshme, por nuk jane të garantuara ligjërisht dhe duhet të verifikohen në mënyrë të pavarur.

Tirana, the Republic of Albania's largest city, is blessed with a mild Mediterranean climate, a plethora of beautiful churches and lush parks. Founded in 1614, some striking Mussolini-era architecture dots the city center. Walk between sights such as Skanderbeg Square's 1789 Et'hem Bey Mosque, the 1830 Sahat-Kulla (Clock Tower) and the Puppet Theater, once home to King Zog's puppet parliament. Visit the Peace Bell, built with old cartridge shells, a reminder of Tirana's stormy past.


Since the 1920s, it has experienced rapid growth and established many industries for agricultural products and machinery, textiles, pharmaceuticals, metal products, and services.Tirana began to develop at the beginning of the 16th century, when a bazaar was established, and its craftsmen manufactured silk and cotton fabrics, leather, ceramics and iron, silver, and gold artifacts. Sited in a fertile plain, the Tirana area exported 2,600 barrels of olive oil and 14,000 packages of tobacco to Venice by 1769. In 1901, it had 140,000 olive trees, 400 oil mills, and 700 shops. Tirana is known for its native wealthy families. TID tower, an 85 meters business tower is being constructed in the city. Tirana has malls, such as City Parkat 3 km2 (1 sq mi), QTU, Casa Italia, and Tirana East Gate.

Agjenti Menaxhues
Roland Rexha Roland Rexha Don Bosko,
Pallati Aurora
Don Bosko, Tiranë, Shqipëria

Roland Rexha

EUR Shqipëri RE/MAX RE/MAX Art Don Bosko Don Bosko,
Pallati Aurora
Don Bosko, Tiranë, Shqipëria

Dërgo mesazh

 
Roland Rexha Roland Rexha Don Bosko,
Pallati Aurora
Don Bosko, Tiranë, Shqipëria

Don Bosko,
Pallati Aurora
Don Bosko, Tiranë, Shqipëria
EUR Shqipëri RE/MAX RE/MAX Art Don Bosko

Preferencat

Shpërndaj & Krahaso


Të klikuara së fundmi

Shpërndaj & Krahaso