Vilë - Per Shitje - Liqeni i Thatë, Shqipëri


Vile residenciale me arkitekture unike per shitje!

Rruga Peti - Liqeni i Thatë, Shqipëri
ID: 530261003-38
Nr. Total i Dhomave
11
Nr. i Dhomave të Gjumit
4
Nr. i Banjove
7
Sipërfaqja Totale (m2)
728
Sipërfaqja Truallit (m2)
700
Albanian
Disclaimer:
Translations of the property description are powered by Google Translate and does not guarantee the accuracy of the results. The Translation may not match description in the original language.
Vila eshte pjese e nje kompleksi, i njohur si “Kompleksi Grek” ne rrugen Peti, vetem 10 minuata distance ecje nga Liqeni Artificial i Tiranes. Zona eshte nder me te kerkuarat, teper e qete dhe e sistemuar.
Vila mund te aksesohet nga hyra e kembesoreve si edhe nga hyrja e makinave qe te con direkt ne parkimin e brendshem te viles.
E ndertuar mbi nje truall me siperfaqe rreth 700m2 perbehet nga 3 kate. Kati -1 me siperfaqe 302m2 perbehet nga : parkim per 3 makina, lavanderi, dhome shebimesh (2 depozita uji, 2 pompa, impiant vetepastrimi per pishinen), palester dhe sauna. Kati i pare me siperfaqe 212m2 perbehet nga: ndenja ku lartesia arrin deri ne 7m tek pjesa e oxhakut, dhome gjumi, kuzhine dhe ambient ngrenie. Kati i dyte me siperfaqe 214.2m2 perbehet nga 3 dhoma gjumi dhe nje studio. Secila dhome gjumi ne cdo kat ka tualet personal. Kati i fundit me siperfaqe rreth 200m2 perbehet nga ambient i mbyllur dhe dalje ne 2 tarraca te shfrytezueshme.
Katet midis tyre komunikojne me ane te shkalleve ose ashensorit.
Arkitektura greke pasqyrohet ne interior te materialet e perdoruara (e gjitha e shtruar me gure graniti), stili i shaklles ne katin perdhe, lartesia ne pjesen e hollit, vetratat e medha ne eksterior te cilat lejojne shume drite dielli te futet ne hapesira. Ne oborr ka barbeque, pus per vaditje dhe pishine.
Sa ne periferi, aq edhe prane me zonat me te frekuentuara te Tiranes kjo vile mund tju ofroje qetesi, hapesire dhe ndjesi krejtesisht ndryshe.
Per tu njohur me ate cka vila ofron jeni te ftuar te kontaktoni!

Karakteristikat

Ashensor
Me Hipotekë
Sistem Survejimi
I Mobiluar
Ngrohje me Korrent
Ballkon
Garazh
Kopësht
Pamje të Jashtme
Parkimi
Pishinë
Sistem Alarmi
Jug
Lindje
Perëndim
Veri
Vilë
Ajër i Kondicionuar
Pranë Autostradës
Të gjitha informacionet e prezantuara nga Agjenti apo Brokeri konsiderohen korrekte dhe të besueshme, por nuk jane të garantuara ligjërisht dhe duhet të verifikohen në mënyrë të pavarur.
Agjenti Menaxhues
Klaudio Dervishi - RE/MAX Infinity Home

DERGONI MESAZH

 
Klaudio Dervishi

RE/MAX Infinity Home

Rruga Sami Frasheri, Pall 11 Sh 4 Kati 1 Apt 3
Tirana, Tiranë, Shqipëria

Preferencat

Share & Compare


Të klikuara së fundmi

Share & Compare